Numatyta, kad pirmieji kosmoso turistai iš kosmodromo Niu Meksiko dykumoje pradės kilti dar 2013 metais. Trijų valandų trukmės skrydis, kurio metu bus patirtos ir 5 minutės nesvarumo, kainuos maždaug 152 tūkst. eurų (apie 524 tūkst. litų).

Technologijos yra vystomos, dabar į kosmosą akis nukreipė ne tik valstybės, bet ir privataus kapitalo įmonės. Tai reiškia rinkos išsiplėtimą ir kainų mažėjimą. Apie savo turistinį kosmodromą svarsto Jungtinės Karalystės ekonomikos ministerija, kuri tikisi „Virgin Galactic“ bendrovę prisikviesti į Škotiją, mat brito R. Bransono JAV veikianti bendrovė jau svarsto plėtros planus.

Beje, Europoje yra dar vienas kosmodromas, kuris yra netgi arčiau mūsų nei Škotijoje. Kirūnos kosmodromas Švedijoje jau ruošiasi pirmųjų turistų gabenimui į kosmosą.

Švedijos bendrovės „Spaceport Sweden“ generalinė direktorė Karin Nilsdotter įsitikinusi, kad netolimoje ateityje kosminio turizmo galimybės smarkiai išsiplės. Jos teigimu, po dešimtmečio į kosmosą kasmet skraidys po 20 000 žmonių, o jau po trejų metų skrydis į kosmosą kainuos 4 kartus pigiau, t.y., apie 38 000 eurų (131 tūkst. litų).

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją