Bendrovės teigimu, per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO) vykdomi mobiliojo ryšio paslaugų pirkimai iškreipia konkurenciją ir pažeidžia sąžiningo dalyvių varžymosi principus bei apriboja klientams reikalingų paslaugų pasirinkimą.

„Viešieji pirkimai yra vienas iš didesnių telekomunikacijos rinkos skaudulių, į kuriuos norime atkreipti dėmesį. Centrinės perkančiosios organizacijos vykdomi viešųjų pirkimų konkursai vyksta ydingoje ir tikrai tobulintinoje aplinkoje, kurioje didžiausias dėmesys turėtų būti kreipiamas į klientų poreikius“, – sakė „Bitės“ grupės generalinio direktoriaus pavaduotojas klientams Chrisas Robbinsas.

Telekomunikacijų bendrovės teigimu, vienas svarbiausių taisytinų aspektų – CPO organizuojamų paslaugų konkursų kriterijų pasirinkimas. „Mūsų manymu, klientams turi būti sudarytos galimybės pasirinkti, kurios paslaugos jiems yra aktualiausios. Mažiausia kaina, kuri tarp operatorių yra praktiškai vienoda, neturėtų būti pagrindinis pasirinkimo kriterijus. Pasiūlymai turi būti ekonomiškai naudingi klientams ir pagal kitus parametrus, pavyzdžiui, aptarnavimo ar technologinius, tai yra sukurtų pridėtinę vertę įmonėms“, - sakė C. Robbinsas.

„Bitė“ taip pat išskyrė ir CPO konkursų nuostatas, kurios suteikia perdėtą pranašumą anksčiausiai preliminarias sutartis pateikusiems dalyviams ir taip iškreipia konkurenciją. „Esant vienodiems pasiūlymams nepagrįstai pirmumas suteikiamas tam dalyviui, kuris preliminarią sutartį sudarė anksčiausiai“, – teigė „Bitės“ atstovas.

Dar birželio mėnesį „Bitės“ pateiktame pasiūlyme CPO buvo nurodyta: „Esant tokioms preliminarių sutarčių sąlygoms UAB „Omnitel“ ir UAB „Bitė Lietuva“ net neturi teorinės galimybės laimėti pirkimą, nes tokiu atveju visada laimės UAB „Tele2“, nepaisant, kad konkrečiai perkančiajai organizacijai jau perkant paslaugas atnaujinus varžymąsi UAB „Tele2“ ne pirmoji pateikia atnaujintą pasiūlymą“.

Centrinei perkančiajai organizacijai pateiktame pasiūlyme „Bitė“ teikė pasiūlymus, kaip būtų galima pataisyti ydingas nuostatas, siūlė dirbti drauge su agentūra ir kitais operatoriais formuojant geriausiai klientų poreikius atitinkantį konkursų procesą. „Deja, mobiliojo ryšio pirkimų nuostatos nepakito, todėl mums liko vienintelė išeitis – pasitraukti“, – sakė C. Robbinsas.

„Bitė Lietuva“ prašymą nutraukti sutartį su „Centrine projektų valdymo agentūra“ pateikė vakar. Tikimasi, kad sutartis bus nutraukta per 30 dienų.

Telekomunikacijų bendrovė patikino, kad ir toliau teiks kokybiškas paslaugas pagal sutartis, kurios buvo sudarytos su klientais per Centrinę perkančiąją organizaciją iki pasitraukimo iš šios organizacijos rengiamų viešųjų pirkimų konkursų.

Tuo tarpu Viešųjų pirkimų tarnybos patarėja Aušra Pocienė tvirtina, kad CPO nauda valstybės pinigų taupymo požiūriu yra sunkiai paneigiama: vasarį atlikus įstaigų apklausą paaiškėjo, kad „organizacijos, ryšį pirkusios per centrinę perkančiąją organizaciją už pokalbio minutę moka vidutiniškai po 0,03 - 0,04 lito, o institucijos, viešuosius pirkimus organizavusios savarankiškai, nurodė ryšio operatoriams mokančios vidutiniškai po 0,11 Lt - 0,16 lito už pokalbio minutę“.

Be to, A. Pocienė nurodo, kad konkurencija valstybiniuose pirkimuose išliko: „Centralizuotai vykdomi pirkimai organizuojami nuo 2009 m. birželio. Iš viso įvyko 207 konkursai. „Tele2“ juose laimėjo 97 kartus, „Omnitel“ – 93, „Bitė Lietuva“ – 17 kartų. Po šių konkursų sudarytos sutartys dėl paslaugų 9279 abonementams. „Omnitel“ pradëjo teikti paslaugas 6262 abonementams, „Tele2“ – 2487, „Bitė Lietuva“ – 530“.

Tiesa, pastaruoju metu „Bitei“ konkursuose sekasi prastai: nuo gegužės iki rugpjūčio, įvyko 46 konkursai. Iš jų 27 laimėjo „Tele2“, 18 – „Omnitel“, 1 – „Bite Lietuva“. „Tele2“ duomenimis, nuo 2009 m. birželio mėn. buvo penki konkursai (iš 207), kuriuose laimėtoją nulėmė preliminaraus pasiūlymo pateikimo laikas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)