Savanoriai lankytojai pirmiausia supažindinami, kaip nuotraukoje galima atrasti planetą. Ją pastebėjus, prašoma pranešti ekspertams, rašo bbc.co.uk.

„Žmonės geba atrasti kompiuterio nepastebėtas planetas, – sakė Chrisas Lintottas iš Oksfordo universiteto. – Kai žmonės žiūri į šiuos duomenis, jie gali pastebėti tas planetas, kurias kompiuteris praleidžia.“

„Kepler“ kosminis teleskopas, pradėtas naudoti 2009 metais, tyrinėjo tą kosmoso dalį, kuri, kaip manoma, turi daug žvaigždžių, panašių į mūsų Saulę.

Kol kas vienas įspūdingiausių radinių yra planetos Kepler 22b atradimas. Ji, nuo mūsų nutolusi per maždaug 600 šviesmečių, yra panašaus dydžio ir temperatūros į Žemę.

Nuotraukos, užfiksuotos devynių „Kepler“ teleskopo veiklos mėnesių periodu, patalpintos „Planethunters“ internetinėje svetainėje. Jos iki tol tebuvo prieinamos tik astronomams profesionalams.

„Mes tvirtai įsitikinę, kad padedant savanoriams rasime daugiau ten tūnančių planetų“, – tikino Chrisas Lintottas.

Kiekvienas, pastebėjęs potencialią planetą, prašomas ją pažymėti atitinkamame kadre. Reikšmingos planetos radybų atveju šis asmuo įvardijamas kaip atradėjas, o jo vardas minimas kiekviename su atitinkamos planetos atradimu susijusiame veikale.

„Žmogaus smegenys – ypač tinkamos tokio tipo paieškoms“, – tvirtina Ch. Lintottas. Beje, visuomenė tokiu būdu jau rado keletą planetų, kai dar praeitais metais tarptautinė mokslininkų komanda iš Jeilio ir Oksfordo universitetų sukūrė šią svetainę ir joje paviešino teleskopo nuotraukas.

Vis dėlto, savanorių, atradusių planetas, vardai jų atrastiems dangaus kūnams nebus skiriami. Planetų vardai priklauso nuo to, apie kokią žvaigždę šios sukasi.